Новости

Переможці 36-го Київського міжнародного кінофестивалю МОЛОДIСТЬ

30⋅10⋅2006 17:02
29 жовтня відбулося урочисте закриття ХХХVI Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" і вручення фестивальних нагород.

У головному журі "Молодости" працювали режисер Джон Ірвін (Велика Британія, голова журі); директор Белґрадського кінофестивалю Міролюб Вучковіч (Сербія), головний редактор часопису KINO-КОЛО Володимир Войтенко (Україна), режисер Філіп Байон (Польща), режисер Алєксєй Ґєрман-молодший (Росія). Журі FIPRESCI – це Жоан Дюпон (Франція), Саша Янковіч (Сербія), Стівен Єйтс (Велика Британія). Журі FICC – це Жоау Тіаґу Альмейда Філіпе (Португалія) і Олексій Першко (Україна). Екуменічне журі – це Отто Брабец (Чеська Республіка), Тетяна Куликівська (Україна) і Василь Раделицький (Бельгія). Журі програми "Панорама українського кіна 2005-2006" – це журналістка Олена Чередніченко (Україна), режиер Євген Сивокінь (Україна), журналістка Оксана Гаврюшенко (Росія).

Україну цього року в конкурсі представляли шість стрічок: три у студентському – "Диявольська теорема" (режисер Олександр Усік), "День затемнення" (режисер Ольга Орєхова) і "Стрижка"/The Haircut (Україна – США, режисер Богдана Смирнова); дві у короткометражному – "Жах" (режисер Мирослав Слабошпицький) і "Оксамитовий сезон" (режисер Олександра Хребтова); і одна у повнометражному – "orANGELove" (режисер Алан Бадоєв).

Переможці "Молодости":

"Гран-прі" "Скіфський олень" (10 000$, спонсор – торгова марка "Лото-Забава") за найкращий фільм конкурсної програми
"На схід від Бухареста" ("Було чи не було?")/A fost sau n-a fost? (Румунія), режисер Корнеліу Порумбою

Приз за найкращий повнометражний ігровий фільм (2500$, спонсор – Innova film GmbH)
"Ейфорія"/"Эйфория" (Росія), режисер Іван Вирипаєв

Приз за найкращий короткометражний фільм (субтитрування на суму 2500$ від компанії Laser Video Titres)
"Марілена з P7"/Marilena de la P7 (Румунія), режисер Крістіан Немеску

Диплом за короткометражний ігровий фільм
Terra Incognita (Швейцарія), режисер Петер Фолькарт

Приз за найкращий студентський фільм (2500$ від Київської обласної державної адміністрації)
"Наступниця"/Hayelet Bodeda (Ізраїль), режисер Талья Лаві

Диплом за студентський фільм
"Жорстка політика"/Le fil des coups (Франція), режисер Бенуа Тетелін

Приз імени Іва Монтана найкращому молодому актору/актрисі (1000 євро, спонсор – Посольство Франції в Україні)
Крістіна Мітітелу, "Марілена з P7"/Marilena de la P7 (Румунія), режисер Крістіан Немеску

Приз глядацьких симпатій
"Щось подібне"/Alguma coisa assim (Бразилія), режисер Есмір Фільйо

Приз журі Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI)
"Ейфорія"/"Эйфория" (Росія), режисер Іван Вирипаєв

Приз "Дон Кіхот" журі Міжнародної федерації кіноклубів (FICC)
"13"/13 (Tzameti) (Франція–Грузія), режисер Ґела Баблуані

Диплом журі Міжнародної федерації кіноклубів (FICC)
"Кролі та ведмеді"/Rabbits and Bears (Республіка Корея), режисер Кім Гьо Чжон

Диплом журі Міжнародної федерації кіноклубів (FICC)
Terra Incognita (Швейцарія), режисер Петер Фолькарт

Приз журі екуменічних організацій
"Поет сміття"/Shaere zobale-ha (2005), режисер Могаммад Агмаді

Почесна відзнака журі екуменічних організацій
"Мозаїка"/Puzzle (Туреччина), режисер Ерсен Ерсой

Почесна відзнака журі екуменічних організацій
"Ключ до свободи"/La Cle des Champs (Швейцарія), режисер Флоріан Клозюї

Приз Одеської кіностудії найкращому українському фільмові конкурсної програми
"Оксамитовий сезон" (Україна), режисер Олександра Хребтова

Приз журі програми "Панорама українського кіна 2005-2006" (00 – приз редакції газети "Дзеркало тижня")
"Катерина", режисери Олег Скрипка і Роман Бондарчук

Почесний "Скіфський олень" за внесок у світове кіномистецтво
Родина Бондарчуків

Приз за розвиток українського кінематографа від Міжнародного фонду "Україна 3000" (голова Наглядової ради Фонду – Катерина Ющенко)
Кіновинахідник, генеральний директор і фундатор компанії "Фільмотехнік" Анатолій Кокуш

За матерiалами www.kinokolo.ua
- / 5
0 голосов