Новости

Фестиваль документальних стрічок з усього світу Глобалізація в Києві

06⋅12⋅2006 17:03

Від 6 до 20 грудня в київському кінотеатрі "Жовтень" проект "Док-Майдан" представляє фестиваль "Глобалізація" – програму фільмів різних країн і жанрів, кожен з яких дає свій власний погляд на "глобальний" етап розвитку сучасного суспільства...

У програмі – такі стрічки...

"The Yes Men" (США, 2003, 83’, режисери Кріс Сміт, Дан Олман, Сара Прайс). Блискуча комедія про те, як невтомні активісти Енді Бікльбаум та Майк Бонанно звуть себе The Yes Men. Винахідливі жартівники міжнародного рівня, вони створили інтернет-сайт, ідентичний сайту Світової Організації Торгівлі... Користуючись тим, що ніхто не помітив цього "невинного" жарту, вони виступають від імені СОТ на міжнародних конференціях, доводячи у своїх виступах логіку ринкових відносин до абсурду... Чи викриє їх публіка?

"Захват"/The Take (Канада, 2004, 87’, режисери Еві Льюіс та Наомі Кляйн). Внаслідок аргентинської економічної кризи 2001 року тридцять робітників з містечка Ла Форія, що у передмісті Буенос-Айреса, окупували приміщення заводу, залишене власниками, на знак протесту проти його закриття. Робітники вимагають права продовжувати виробництво, можливості працювати. Фредді Еспіноза, голова нового робочого кооперативу Ла Форії, та Лало Паре, активіст Національного руху експропрійованих підприємств, разом з товаришами протистоять колишнім керівникам, банкірам та всій системі в цілому, відстоюючи свій вибір.

"Моя глобалізація"/Ma mondialisation (Франція, 2006, 86’, режисер Жіль Перре). Делокалізація, глобалізація… Ці слова увійшли в наше повсякденне життя, однак залишились абстрактними, навіть деколи й тривожними поняттями. З "нетипової" точки зору голови підприємства з високоточної механіки міста Арв (провінція От-Савуа у Франції), стрічка розкриває таємниці цієї новонародженої фази капіталізму, яку нам невпинно нав’язують "глобальні" фінансові механізми.

"Четверта світова війна"/The Fourth World War (США, 2003, 75’, режисери Річард Роулі, Жаклін Сухен). Результат дворічної зйомки на лініях фронту на п’яти континентах, де відсутні офіційні ЗМІ, цей фільм розповідає про тих, хто протистоїть війні і не бажає їй підкоритись. Погляд на війну "з її самого серця"...

"Кошмар Дарвіна"/Le cauchemar de Darwin (Франція – Австрія – Бельгія, 2004, 107’, режисер Гьюберт Соупер). Озеро Вікторія, що в Танзанії, є найбільшим тропічним озером світу, колискою людства. У 1960-і роки над ним вирішили провести науковий експеримент: що буде, якщо впустити туди хижака – нільського окуня? Результат не довелося довго чекати: сьогодні майже всі види фауни знищено. Крім того, екологічна катастрофа призвела до появи прибуткової індустрії: біле м’ясо величезної рибини з успіхом йде на експорт у Північну півкулю. Однак ця торгівля не покращила рівень життя місцевого населення, навпаки: інтенсивний експорт призвів до не менш інтенсивного імпорту, але цього разу зброї…

"Нафтопровід за дверима, або Танці дракона"/Un dragon dans les eaux pures du Caucase (Франція – Грузія, 2005, 90’, режисер Ніно Кіртадзе). У невеличкому селищі Сакіре, у долині Боржомі, одному з наймальовничіших куточків Грузії, що славиться своєю мінеральною водою, сьогодні неспокійно. British Petroleum саме тут будує нафтопровід і має намір відшкодувати місцевим жителям збитки, якщо ті погодяться на прокладання труб по своїй землі. Але у колишній радянській республіці важко визначити, хто чим володіє... Схвильовані мешканці, все ж таки зацікавлені долярами, радяться і сваряться знову й знову, обмірковуючи різні варіанти...

"Док-Майдан" – це щомісячна програма найкращих документальних стрічок з усього світу в Україні. "Документальне кіно сьогодні майже повністю відсутнє у репертуарі українських кінотеатрів. Надавши перевагу саме кіноекрану як засобу масової інформації, "Док-Майдан" прагне показати дійсність під іншим кутом зору, змусити замислитися та дискутувати", – пояснюють свою концепцію автори проекту.

У Києві покази традиційно проходять в кінотеатрі "Жовтень" і кінотеатрі "Одеса-кіно". Також "Док-Майдан" демонструє свої програми в Одесі (кінотеатр "Маски") і Харкові (кінотеатр "Боммеръ"). 

- / 5
0 голосов